Jak inwestować w kryptowaluty: Ostateczny przewodnik

Wszyscy mówią o kryptowalutach i blockchain w tych dniach, świadczą o tym ostanie wiadomości bitcoin. Te nowe technologie zmieniają świat, z implikacjami, które wykraczają poza rozwój oprogramowania i inwestowanie w waluty cyfrowe. W związku z tym rośnie liczba osób, które chcą zanurzyć się w tym nowym trendzie i zainwestować w niego. Jednak, jak w przypadku każdej inwestycji, musisz być poinformowany, zanim umieścisz gdzieś swoje pieniądze. Ten artykuł posłuży jako twój ostateczny przewodnik po tym, jak inwestować w kryptowaluty, w tym ogólne informacje o tym, czym są, dlaczego mają znaczenie, przykłady różnych kryptowalut, jak je kupić, wspólne sposoby przechowywania ich długoterminowo i wspólne pułapki, których powinieneś unikać podczas inwestowania w nie.

Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluty to cyfrowe tokeny, które są używane jako metoda płatności. Są one zdecentralizowane, co oznacza, że nie są kontrolowane przez żaden rząd, bank lub inną scentralizowaną organizację. Zamiast tego są one dystrybuowane wśród dużej liczby osób, które zakupiły tokeny, a własność jest zapisywana na blockchainie.

Transakcje kryptowalutowe są zapisywane w księdze publicznej, co oznacza, że każdy może zobaczyć ilość tokenów, które zostały przekazane z jednego adresu portfela na drugi. Ponieważ nie ma scentralizowanej kontroli, nikt nie może zamrozić ani odebrać Ci Twoich pieniędzy. Jest to szczególnie istotne, jeśli chodzi o inwestowanie w kryptowaluty. Gdy rządy zaczną je regulować, sprawy mogą się źle skończyć dla inwestorów.

Dlaczego kryptowaluty mają znaczenie?

Według stanu na grudzień 2017 roku łączna wartość wszystkich kryptowalut znajdujących się w obiegu przekracza 600 miliardów dolarów. Jednak w ciągu ostatniego roku ich łączna kapitalizacja rynkowa wzrosła astronomicznie - z 18 miliardów dolarów na początku 2017 roku wzrosła do prawie 650 miliardów dolarów na koniec roku (grudzień 2017).

Jednak pomimo tego imponującego wzrostu, kryptowaluty pozostały stosunkowo pod radarem dla większości osób spoza społeczności technologicznej - a nawet dla wielu osób w jej obrębie. Jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę liczbę historii, które widzieliśmy w wiadomościach o ludziach, którzy stali się milionerami - lub nawet miliarderami - po zainwestowaniu w kryptowaluty. Te historie zawsze intrygowały przeciętnego człowieka, a może nawet zainspirowały go do inwestowania w te cyfrowe tokeny.