Spotkanie SKRA Częstochowa vs Hutnik Kraków na obiekcie Stadion ul. Loretańska dnia 2023-11-29 16:00: 1-2

W dniu 29 listopada 2023 roku na Stadionie ul. Loretańskiej odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami SKRA Częstochowa i Hutnik Kraków. W zaciętym starciu to Hutnik Kraków wyszedł zwycięsko, pokonując gospodarzy 2-1. Wynik na przerwę wskazywał na minimalną przewagę Hutnika, który utrzymał prowadzenie do końcowego gwizdka sędziego. Mecz ten odbył się w ramach 18. kolejki II Ligi - East.

Relacja z meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami SKRA Częstochowa a Hutnik Kraków

Dziś na Stadionie ul. Loretańska odbył się pojedynek pomiędzy drużynami SKRA Częstochowa a Hutnik Kraków w ramach 18. kolejki II Ligi - East. Mecz zakończył się wynikiem 1-2, a do przerwy goście prowadzili 1-0. Sędzią głównym spotkania był K. Paszkiewicz.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16:00, a obie drużyny zagrały bardzo ofensywnie od pierwszego gwizdka arbitra. Gospodarze starali się narzucić swój styl gry, ale to goście jako pierwsi wpisali się na listę strzelców. W 35. minucie J. Marcinkowski zdobył bramkę dla Hutnika Kraków, wykorzystując asystę zawodnika z pola. Po pierwszej połowie wynik brzmiał 0-1 na korzyść gości.

W drugiej części spotkania Hutnik Kraków zwiększył swoją przewagę, zdobywając drugą bramkę w 70. minucie. M. Wróbel ustalił wynik na 0-2, a gospodarze musieli podjąć jeszcze bardziej agresywną grę. Pomimo starań, SKRA Częstochowa zdołała zdobyć honorowego gola w 89. minucie, kiedy to P. Nocoń trafił do siatki. Mimo wzmożonej presji gospodarzy, goście zdołali utrzymać prowadzenie do ostatniego gwizdka.

Spotkanie nie obyło się bez emocji, a ostatecznie sędzia pokazał dwie żółte kartki dla zawodników gości - S. Chmiel w 38. minucie oraz M. Drag w doliczonym czasie gry. Czerwonych kartek nie zanotowano.

Wynik końcowy 1-2 na korzyść Hutnika Kraków zapewnia gościom cenne trzy punkty w tabeli. Następne mecze dla SKRA Częstochowa to starcia z Olimpią Elbląg, Lechem Poznań II oraz Jastrzębiem, natomiast Hutnik Kraków zmierzy się z Pogonią Siedlce oraz Wisłą Puławy.